Zdrowie

Jak olejowanie może wpłynąć na kondycję włosów?

Olejowanie włosów stało się w ostatnim czasie bardzo modne. A to co modne, nie zawsze jest tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać. Nie w tym jednak przypadku. Olejowanie to jeden z bardziej skutecznych zabiegów na włosy, który bez problemu można wykonać w domu.

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to zabieg, który pozwala uzyskać piękne, gęste i błyszczące włosy. Aby olejowanie przyniosło jednak zamierzone efekty, trzeba dobrać odpowiedni olej, który będziemy stosować, jak i postawić na właściwą metodę – olejowanie na sucho lub na mokro. Co ważne, trzeba tego typu pielęgnację stosować regularnie. Po pierwszym zabiegu różnica w jakości włosów będzie zauważalna, natomiast prawdziwa zmiana pojawi się, jeśli odpowiednio często będziesz olejować włosy przez miesiąc lub dłużej. Olejowanie nie jest szczególnie skomplikowane. Wystarczy na odpowiednio przygotowane włosy nałożyć olej, dokładnie rozczesać pasma, pozostawić całość na minimum 20 minut. Optymalna długość zabiegu to 2 godziny, ale przy bardzo suchych włosach można olej zostawić także na noc.

Jakie efekty daje olejowanie włosów?

Celem tego zabiegu jest przede wszystkim głębokie odżywienie włosów. Olejowanie uwielbiają przede wszystkim posiadaczki włosów suchych, ponieważ za odżywianiem natychmiast idzie także nawilżenie, które sprawia, że włosy się mniej plączą, lepiej się układają. Regularnie olejowanie wzmacnia także cebulki, jak i same kosmyki. Włosy lepiej rosną, stają się silniejsze, bardziej odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne, nie łamią się i nie rozdwajają.

Jak dobrać olej do włosów?

Olejowanie włosów to zabieg, który polega na dostarczeniu do wnętrza włosa bezcennych składników odżywczych. Dlatego też tak ważne jest, aby olej został dobrany odpowiednio do porowatości włosów. Porowatość przekłada się bowiem na stopień odchylenia łuski włosa. Im większe odchylenie, tym większe cząsteczki powinien mieć olej, który stosujemy i odwrotnie. Dla włosów wysokoporowatych idealny będzie olej kokosowy, dla średnioporowatych – olej ze słodkich migdałów, dla niskoporowatych, które łatwo przeciążyć – olej arganowy. Możesz postawić również na specjalne mieszanki olejów dedykowane do włosów określonej porowatości. Warto jednak na to zwracać uwagę, ponieważ niedopasowanie oleju do typu włosów może sprawić, że efekty będą znacznie słabsze od zakładanych. W przypadku włosów o niskiej porowatości łatwo zaś można włosy przeolejować, co także nie jest dobre, ponieważ tracą one w ten sposób swoją objętość i naturalność.

Dodaj komentarz